Lobbyisme på fremmarsj
Minerva og Civita inviterer til frokostmøte på Cafe Christiania tirsdag 28. februar kl.8.00-9.30

Presset mot storting og regjering fra lobbyister og interessegrupper blir stadig større. Er Stortinget i ferd med å bli en påvirkningskanal? Er lobbyister og PR-byråer et tilskudd eller en trussel mot demokratiet?
I panelet: Partner i Geelmuyden.Kiese og tidligere redaktør i Morgenbladet, Hans Geelmuyden, leder i Civita, Kristin Clemet, parlamentarisk leder i SV, Bård Vegar Solhjell, og nestleder i Norsk Journalistlag, Thomas Spence.
Møteleder: Medredaktør i Minerva, Torbjørn Røe Isaksen
Frokostmøte er i samarbeid med Geelmuyden Kiese og deres årlige lobbyundersøkelse vil bli presentert på møtet.
Minerva nr. 1-2012 med tema ”Påvirkning” lanseres og selges til redusert pris på møtet
Det serveres frokost fra kl. 07.45, og det blir anledning til å stille spørsmål. Møtet finner sted på Café Christiania, Nedre Vollgt. 19, inngang i Stortingsgaten.
VELKOMMEN!

Ingen kommentarer